Embed

Ter Kokusu Önleyici

Yaz günlerinin kabusu olan 'terlemek' ten bıktığımız günlerin birinde bir kremle tanıştım. Adı deotak

Ne işe yarıyor derseniz, bir mucize olduğunu söyleyebilirim. Duştan sonra koltuk altlarına sürüyorsunuz ve ter kokusuna birkaç günlüğüne veda ediyorsunuz.

Üzerinde 7 gün yazar ama ben 4. günden sonra etkisini yitirdiğini deneyerek gördüm. Kremin diğer güzel özelliği de sürdükten sonra duş alınca bile etkisinin sürmesi. Sadece koltuk altı değil terleyen her yere sürülebiliyor.

35 ml az gibi gelebilir ama çok küçük miktarlarda kullanıldığı için ömrü baya uzun oluyor. 1 seneden fazla gider yani tek kişi kullandığında. Yapısı da baya yoğun o yüzden uzun süre gidiyor.

Şunu da belirteyim terlemeyi kesinlikle engellemiyor. Antiperspirant değil yani. Derdi sadece kokuları önlemesi. Ama özellikle yazın müthiş bir rahatlık sağlıyor. Ben her mevsim kullanıyorum, artık roll-on / deodorant / stick hepsine veda ettim. Ama isteyen kremin üzerine buna benzer şeyler sürebilir. Böyle bir açıklaması vardı.

Kremin normal olanı kokusuz sayılır, yani hoş bir krem kokusu var ama belli belirsiz. Bir kaç parfümlü versiyonu da vardı, eczanelerde rastlamıştım lavantalı filan..

Fiyatına gelirsek bu kısmı çok tartışmalı. Eczenelerde 10-15 tl arası değişiyor. Büyük marketlerde de hemen hemen aynı. Ama son zamanlarda çoğalan şu ucuza herşeyi satan dükkanlar var ya, oraları araştırın derim. Çoğunun kozmetik bölümü oluyor zaten. Oralarda oldukça ucuza bulmanız mümkün. Ben her bulduğumda alıyorum, bir daha bulamam diye :)

 

 

Ter kokusundan muzdarip kime tavsiye ettiysem memnun kaldı. Bence deneyin. Güzel bir icat bu :)

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!