Pdf Belgesini Yazdıramama Sorunu

Geçenlerde, internet exploler'da açtığım pdf belgesini yazdırmaya çalışıyordum. Belgede yazı olduğu halde yazıcıdan boş sayfa basıyordu. Birkaç kez denedim, yazdırma menüsünde sayfayı gösteriyor, ama boş olarak gösteriyordu, sadece alt üst çizgileri falan vardı. Böyle birkaç denemede hep boş sayfa yazdı. Sorunun sebebini anlayamadım, zaten bunu anlayacak kadar geniş vaktim yoktu o sırada. Acilen yazılması gerekiyordu o belgenin.

Sayfayı kapatıp tekrar açtım belgeyi, yine yazdırmadı, yok hep boş yazıyor. Dedim, bilgisayara kaydedeyim, bir de öyle deniyeyim, garanti olsun. Belgeyi bilgisayara kaydettim. Adobe Reader kurulu değildi sanırım ya da Foxit Reader öncelikliydi, tam hatırlamıyorum. Belgeyi bilgisayardaki kayıtlı haliyle yazdırdım. Bu sefer önizlemesinde yazıları gösteriyordu. Yazıcıdan da düzgün şekilde çıktı. Ama neden internetteki halinde boş sayfa bastı hala anlayamadım.

Birkaç şüphem var bu konuda. Belki tarayıcı kaynaklıdır, internet explorer, benim gözümde zaten hep sorunlu bir tarayıcıdır, sürümü falan yüksek değildi belki, o yüzden bastıramamış olabilir.

Ya da virüs işidir. Hoş, böyle tuhaf bir virüsü kim niye yapsın :) Son olarak da, bilgisayarda yolunda gitmeyen bişeyler varsa, sorun ondan ortaya çıkmış olabilir. Çünkü hala tarayıcıdan pdf yazdırma konusunda boş sayfa veriyor. İlginç..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !