MS Office Hata Veriyor

Ms Office Word Hata Veriyor, Belgeleri Kaydetmiyor, Masaüstündeki Sİmgeler Kayboluyor
 
Sorunu yaşadığım bilgisayar Hp Pavilion dv6-2145et model. Win7 yüklü, Office 2007 kullanılıyor.
Herhangi bir Word belgesini açtım denemek için. Açarken daha bi hata verdi. Bekledik iyice açılmasını. Birşeyler yazıp kaydetmeyi denedim. Olmadı, kaydedilemedi gibi bir hata daha verdi. Kapatırken kaydetme işini bir daha sordu, ama o zaman bile kaydedemedi. Kurtarılmış belge olarak kaydetmeyi önerdi, onu da ben sevmiyorum.
 
Office'i tamamen kaldırayım tekrar kurayım dedim, belki düzelir. Kaldırdım. O sırada masaüstü bi tuhaftı. Win7'nin başlat menüsü, görev çubuğu şeffaftır ya, bu bilgisayardaki öyle değildi. Bildiğimiz 98 versiyonundaki gibi gri olmuş. Ayrıca masaüstündeki herşey silindi dedi bilgisayarın sahibi. Kala kala çöp kutusuyla bilgisayarım ögesi kalmış.
Gom Player'ın kısayolunu masaüstüne atmak istedim, durumu anlamak için. Programlardan buldum, sağ tıkladım, Masaüstüne gönder diyecektim, diyemedim. Öyle bir sekme yok. Gönderemedim haliyle. Bir de kopyala yapıştır yapayım dedim. Masaüstünde sağ tık, yapıştıra bastım. Yapışmadı. Tutup sürükledim, ı-ıh..
 
Bilgisayardaki sorun sadece Office kaynaklı değilmiş bunu anladık. Toptan bişeyler değişmiş. En son neler yüklediğini sordum. Comodo diye bir program yüklemişler. Güvenlik programıymış galiba, hiç kullanmadığım için bilmiyorum. Ama masaüstünde sağ üst köşede gördüm o programı. Orada barınıyordu. Pencere şeklinde, içinde tarayıcıların simgeleri falan vardı. Kendince toplamış oraya kısayolları. Basınca çalışıyor mu evet. Ama o program yokken işler yolundaymış.
 
Sistem geri yüklemeyi buldum. Son değişiklik olan Comodo yüklemesi görülüyordu. Ondan 1 gün önce de Win7 güncellenmiş. Garanti olsun diye güncelleme öncesine geri döndürdük. Bilgisayar açıldığında herşey çok güzeldi. Başlat menüsü, görev çubuğu şeffaftı yine. Masaüstünden silinen tüm kısayollar geri geldi. Comodo gitti.
 
Sorunun kaynağını Comodo adlı program olarak görüyorum şimdilik. Çünkü o yüklendikten sonra değişmiş işler. Ama bu programı sorunsuz kullananlar da varmış. Bilemem, bilgisayar dünyası sürprizlerle dolu..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !