Mebbis'te Bazı Sayfaların Açılmaması Sorunu

MEB, güncel Internet Explorer'da düzgün çalışıyor bunu biliyoruz. Zaten şu zamanda IE'yi 5.0 versiyonunun altında kullanan da yoktur. Ama Mebbis'teki  "Tarayıcınız İlsisWeb tarafından şu an için desteklenmiyor.Tarayıcınızı IE 5.0 veya daha üstüne güncelleyiniz. "  uyarısı da neyin nesi?
 
Bu uyarıyı aldığımda IE 9'u kullanıyordum. Güncel olsun diye gidip 11 versiyonunu indirdim, en son çıkan oymuş. Kurduktan sonra Mebbis'e yine girdim. Ordaki linklerden bazıları çalışıyor, bazılarıysa aynı hatayı vermeye devam ediyordu. Sorun tarayıcıdanmış gibi görünüyor ama çözülemiyor.
 
Araştırdım biraz. Bilgisayarbilisim.net'te birşeyler yazılmış bu konuda. Denedim orda önerilenleri. Açılmayan sayfayı, verdiği uyarıyla başbaşa bırakıp F12 tuşuna basıyoruz. Bende, yeni bi sayfa açılıyor. Bir yığın menüsü var bu F12'yle gelen sayfanın. Ordaki Tarayıcı Modu IE9'a tıklıyoruz. Sekmeler geliyor, "Internet Explorer 9 Uyumluluk Görünümü" yazısına tıklıyoruz ve F12 penceresini kapatıyoruz. Mebbisteki hatalı sayfaya bakıyoruz ki, artık çok güzel çalışıyor.
 
Kesin çözüm müdür, bilemem. Ama günü kurtarır.
 
* IE 11'i yüklediğim bilgisayar farklıydı. Sonra IE 9'u olan bilgisayarda güncel versiyonu yüklemeden, direk bu yöntemi denedim. İşe yaradı.Yani illa son sürüm olcak diye saatlerce yüklenmesini beklemeye gerek yok.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !