Acer Aspire 5741G - Bluetooth Açamama Sorunu

Acer Aspire 5741G model dizüstü bilgisayarda, klavyede ve etrafında herhangi bi Bluetooth simgesi yok. Yani ilk bakışta makinede Bluetooth özelliği yokmuş gibi görünüyor. Ama var.

Program Files ta ve Denetim Masasında Widdcomm adlı bir bluetooth programı kurulu görünüyor. Açık olup olmadığını anlamak için telefondan bilgisayara birşey gönderiyoruz bluetooth ile. Bİlgisayarı görmüyor. Aynı şekilde bilgisayardan telefona birşey yollamaya çalışıyoruz, bu sefer Bluetooth açık değil diyor. En azından açık olmadığını öğreniyoruz.

Başlat > Arama > "bluetooth" yazıp arattım. Çıkan programa bastım ama hiçbirşey olmadı. Program çalışmadı. Driver güncel değildir belki deyip, yenisini indirdim ama kurarken, "son sürüm zaten yüklü, buna gerek yok"  tarzında bi uyarı verdi. Fn tuşuyla tüm F tuşlarına tek tek bastım. Olmadı. Zaten hiçbirinde B simgesi yok. Sadece F3 te Wireless simgesi var. O da kablosuz ağı açıp kapatıyor, denedim.

Sonra nette biraz araştırdım. Fn + F3 e basınca bluetooth açılıyormuş, öyle yazmış kullananlar. Benim ilk denememde olmadı. Belki tuştan kaynaklıdır, eskidiyse ya da kırık filan kaçtıysa altna iyi basmıyordur, ama kablosuzu kapatıyordu. Neyse birkaç kez denedim, sonra o "donanım tanındı sesi" geldi. Saatin yanında B simgesini gördüm. Basınca telefonla eşleme istedi. Uzun bi parola verdi. Doğruladık, sonra çalışmaya başladı.

Yani Acer Aspire 5741G de wireless/bluetooth aynı tuştan çalışıyor: Fn + F3

Deneye deneye oluyor o iş :D

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !